1 7 10 2 4 6 9 5 11 Przewijane obrazki strona

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2014-02-06 11:25:25

ROZMAWIALI O KARIERZE

Które zawody są najbardziej przyszłościowe? Gdzie się uczyć? Co studiować, aby w przyszłości mieć
nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych
z planowaniem swojej kariery zawodowej szukali uczestnicy spotkania z Bartoszem Dulem, specjalistą
ds. mobilnych technologii w firmie Moon Media, redaktorem naczelnym Android Magazine, prezenterem
i blogerem technologicznym.
Spotkanie odbyło się   5 lutego br. w Bibliotece Publicznej Gminy Pomiechówek.

Bartosz Dul  jest jednym  z 30 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły
i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodzieży.

W spotkaniu wzięło udział 30 osób – uczniów pomiechowskiego gimnazjum. Dowiedzieli się, jak wygląda dzień pracy młodego profesjonalisty, wspólnie rozmawiali o nowych zawodach i zastanawiali się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość miała charakter warsztatowy – był quiz, pytania, wspólne ćwiczenia.

Najwięcej emocji w czasie spotkania wywołał quiz wiedzy o aktualnej sytuacji
i trendach na rynku pracy. Quiz składał się z 10 pytań – ciekawostek i interesujących faktów dotyczących sytuacji
i trendów na ryku pracy oraz roli technologii informacyjno-komunikacyjnych w różnych zawodach. Młodzi chętnie
ze sobą rywalizowali, a najlepsza drużyna otrzymała nagrody.

Na zakończenie młodzież otrzymała materiały z adresami stron internetowych zajmujących się rynkiem pracy.

Na spotkaniu byli obecni Mariusz Boguszewski koordynator projektu „Link do przyszłości” oraz Daria Kubiak dyrektor ds. Finansowania Inicjatyw Strategicznych w Akademii Leona Koźmińskiego.

Spotkanie poprowadził Sławomir Witkowski

Spotkanie było elementem drugiej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, w którym uczestniczy Biblioteka Publiczna w Pomiechówku. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Ewa Mróz

Zobacz galerie: