1 7 10 2 4 6 9 5 11 Przewijane obrazki strona

Gala jubileuszowa

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2014-09-30 12:17:25

„Biblioteka oknem na świat” -  pod takim hasłem odbywają się obchody 65 lecia działalności Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek. Z tej okazji  12 września 2014 r. w sali konferencyjnej Centrum Integracji Społecznej (budynek nowego przedszkola) odbyła się uroczysta gala kończąca roczne obchody.

Urodziny Biblioteki świętowano w piątkowe popołudnie, w nowoczesnej sali konferencyjnej Centrum Integracji Społecznej niedawno otwartego  budynku Samorządowego Przedszkola „Pod Dębami”.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz gminnych,  radni, proboszcz parafii pw. św. Anny w Pomiechowie, dyrektorzy gminnych szkół, kierownicy instytucji i organizacji gminnych, dyrektorzy i pracownicy bibliotek z powiatów nowodworskiego i legionowskiego, obecni i byli pracownicy biblioteki oraz współtwórcy tego jubileuszu – CZYTELNICY.
To dzięki pasji czytelniczej, zamiłowaniu do słowa drukowanego, wieloletniej wierności naszej bibliotece, spotykamy się dzisiaj, aby wspólnie świętować 65 urodziny tej szacownej instytucji – powitał wszystkich, prowadzący uroczystość Sławomir Witkowski, wieloletni czytelnik i przyjaciel biblioteki. Następnie kierownik biblioteki Ewa Mróz w krótkiej prezentacji przedstawiła historię i działalność biblioteki, a wójt gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki, współgospodarz uroczystości, plany na przyszłość, związane z rozbudową budynku, w którym mieści się biblioteka oraz budynku Filii w Kosewie. Podziękował także pracownikom biblioteki za wieloletni wkład pracy na rzecz upowszechniania kultury, po czym nastąpił miły moment składania gratulacji, podziękowań  i wręczania prezentów jubilatce przez zaproszonych gości. Odczytano także listy gratulacyjne  od Michała Strąka - dyrektora Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Woj. Mazowieckiego oraz Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Podczas oficjalnej części wręczono także nagrody dla laureatów konkursu literacko-plastycznego „Biblioteka moich marzeń”. W kategorii literackiej nagrodę główną otrzymała Aleksandra Łukasik, wyróżnienia przyznano: Lidii Końskiej i Oldze Pietrzak.
W kategorii plastycznej wyróżnienia otrzymały: Nadia Kowalik i Katarzyna Piasecka.

Niezwykle wzruszający moment uroczystości nastąpił podczas wręczanie podziękować wieloletnim czytelnikom.
Jak powiedział prowadzący „Biblioteka to nie książki pozamykane w pudła.
Biblioteka to relacje jakie zachodzą między bibliotekarzem a czytelnikiem, między czytelnikiem a książką. To ta swoista chemia jaka się wywiązuje w trakcie czytania książki, która każe czytelnikowi iść do biblioteki, spotkać się z bibliotekarzem, aby wybrać książkę następną. I takich właśnie pasjonatów czytania, wiernych od dziesięcioleci naszej bibliotece chcemy szczególnie wyróżnić i im podziękować.

Kierownik biblioteki Ewa Mróz wraz z wójtem Dariuszem Bieleckim serdecznie podziękowali: Krystynie Biedrzyckiej, Danucie Zalewskiej, Teresie Kowalskiej, Alicji Góreckiej, Annie Szymborskiej, Jerzemu Bulerowi,  Waldemarowi i Tomaszowi Gręziakom, Marii Kruszewskiej, Beacie Bieńkowskiej, Teresie i Magdalenie Jaworskim, Małgorzacie i Krzysztofowi Lasotom, Aleksandrze Kucharczyk, Tomaszowi Rączce, Katarzynie Piaseckiej, Annie Urbaniak, Halinie Sokołowskiej, Agnieszce Wiechowicz,  Ewelinie Wiktorowicz Dana i Mariuszowi Dana oraz Andrzejowi Wrońskiemu.
Z kolei podziękowania za wkład w rozwój biblioteki otrzymali Państwo Bożena i Marek Kłębowscy, Anna i Mirosław Witkowscy oraz Maria Bartosiewicz.
Po części oficjalnej gości zaproszono na poczęstunek i tort. Swojskie wędliny na wiejskim stole, owoce, tłoczony sok z jabłek i tort cieszyły podniebienia zebranych. Goście mieli też czas, aby podziwiać pięknie zaaranżowaną, w stylu chaty ludowej, część sali  oraz wystawę fotograficzną „Biblioteka to więcej niż książki”.
Na finał, z brawurowym koncertem wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Wisła” z Płockiego Centrum Kultury i Sztuki.
Piękne ludowe stroje, muzyka i śpiew na żywo oraz żywiołowe tańce zachwyciły wszystkich do tego stopnia, że owacją na stoją nie było końca. Zespół zebrał zasłużone brawa, a publiczność została nagrodzona bisem.
Ludowy wystrój sali, nawiązanie do tradycji i folkloru polskiego, koncert zespołu ludowego to nasz wkład w obchody Roku Kolberga. W tym roku obchodzimy bowiem 200 rocznicę urodzin wybitnego polskiego etnografa, kompozytora, miłośnika sztuki i kultury ludowej Oskara Kolberga. W swoim 33 tomowym dziele „Lud, jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni muzyka i tańce” utrwalił, wierny obraz polskiej XIX wiecznej sztuki i kultury ludowej. Uroczysta gala  jubileuszowa biblioteki przypadła w przededniu gminnych dożynek. W ten sposób chcieliśmy zaznaczyć jak ważne dla zachowania tożsamości narodowej i ciągłości kulturowej jest kultywowanie tradycji ludowych. 

Nasza uroczystość nie odbyłaby się gdyby nie pomoc i wsparcie Urzędu Gminy w Pomiechówku, lokalnych firm i osób prywatnych.
Dziękujemy wójtowi Gminy Pomiechówek Dariuszowi Bieleckiemu oraz pracownikom urzędu
za pomoc finansową i wsparcie.
Dziękujemy Pani Ewie Bartosiewicz i Cukierni Sweet Home za piękny i smaczny tort.
Dziękujemy Pani Katarzynie Małachowskiej i Gospodarstwu Agro-edukacyjnemu Wymysły pod Lasem za piękną dekorację sali.
Dziękujemy Państwu Małgorzacie i Edwardowi Makowskim właścicielom gospodarstwa ogrodniczego za smaczne i świeże owoce.
Dziękujemy Panu Tomaszowi Bieńkowskiemu właścicielowi gospodarstwa Sad na Zapieckach
za pyszny i zdrowy tłoczony sok jabłkowy.



 

Zobacz galerie:





















 

 
POLECAMY:

Poleć książkę

Tytuł książki:
Twoja opinia:
Twoje imię (nick):
Twój e-mail:
  • M_kultury
  • Msib
  • Program_rozwoju_bibliotek
  • Bn
  • Arfp
  • Link-do-przyszlosci-logo
  • E_1
  • Indeks
  • Czytam sobie
  • Ik
  • PACZKA_LITERACKA_baner_dla_bibliotek - Kopia
  • Zdjęcia 4_3 (9)